MÜZEDEN HABERLER


*"HATIRALAR GALERİSİ" bölümümüz açıldı.

*Yavuz PEKMAN "BİR GÜZEL YAYGARA" başlıklı yeni yazısıyla tiyatromuzesi.org'da

*Levend YILMAZ tiyatro tarihimize ışık tutan yazılarına devam ediyor. "ADANA BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU" tiyatromuzesi.org'da

*"AVNİ DİLLİGİL SERGİSİ" açıldı.

* "SAHNE ARKASI" bölümümüz açıldı.Fotoğraflar menüsünden bu bölüme ulaşabilirsiniz.

*Sitemize üye olarak yeni gelen eserlerden haberdar olabilir,ana sayfadaki yazılara yada müzemizdeki eserler için yorum yazabilirsiniz.


MUHSİN ERTUĞRUL / BEKLÂN ALGAN'DAN SON RİCAM...

BEKLAN ALGAN'DAN SON RİCAM

"Benim mezarımın genişliği 60 santimdir.Eğer tabut 55 santimden daha geniş olursa , mezara sığmaz.Bu bakımdan benim için alınacak tabutun omuz genişliği 55 santimi geçmemelidir.Aksi takdirde mezara giremem.Onun için bu son görevi senden rica ediyorum.Önceden kontrol et.

 

Bir de , benim cenazem , hiç kimseyi rahatsız etmemek için , mezarlığa en yakın camii olan Levent Camisi'nden kaldırılmalı ; mezarlıkla karşı karşıya olduğu için kimseyi yormaz , kimseyi rahatsız etmez.Bu suretle beni , son küfürden de kurtarmış olursunuz.

 

Bizim mesleğimiz güzel bir meslek.Zaten bütün meslekler güzel.Güzel olmayan tek uğraş politika... Dikkat et , zaten sanat ve sanatçı bile , politika adamlarıyla ilişkisinde hemen asaletini kaybedip onlar gibi çirkinleşiyor.

 

Ömrümü gayet mutlu , çalışmakla geçirdiğim için gözüm hiç arkada kalmadan gidiyorum.Siz genç sanatçıların da , en az benim kadar mutlu ve uzun yaşamalarını dilerim"

MUHSİN ERTUĞRUL

 

MÜZEYİ TAKİP EDİN

ŞEHİR TİYATROSU

KUMBARACI 50

İSTANBUL HALK TİYATROSU

TİYATRO KARNAVAL

SEMAVER KUMPANYA

TİYATRO KUMPANYASI

İSTANBUL KUMPANYASI

TİYATRO BOYALI KUŞ

ATÖLYE TATAVLA

HAYAL PERDESİ

Kullanıcı girişi