MÜZEDEN HABERLER


*"HATIRALAR GALERİSİ" bölümümüz açıldı.

*Yavuz PEKMAN "BİR GÜZEL YAYGARA" başlıklı yeni yazısıyla tiyatromuzesi.org'da

*Levend YILMAZ tiyatro tarihimize ışık tutan yazılarına devam ediyor. "ADANA BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU" tiyatromuzesi.org'da

*"AVNİ DİLLİGİL SERGİSİ" açıldı.

* "SAHNE ARKASI" bölümümüz açıldı.Fotoğraflar menüsünden bu bölüme ulaşabilirsiniz.

*Sitemize üye olarak yeni gelen eserlerden haberdar olabilir,ana sayfadaki yazılara yada müzemizdeki eserler için yorum yazabilirsiniz.


ENGİN ULUDAĞ'IN OBJEKTİFİNDEN

"Engin Uludağ'ın Objektifinden" fotoğraf sergisi, İstanbul Şehir Tiyatrosu yönetmenlerinden Engin Uludağ'ın 1970'li yıllarda çektiği tiyatro sanatçıları fotoğraflarından oluşmaktadır.Bu sergide oyunculardan yönetmenlere , yazarlardan tasarımcılara pek çok tiyatro sanatçısının o döneme ait fotoğraflarını bulacaksınız.Pek çoğu şu an aramızda bulunmayan Muhsin Ertuğrul'dan Vasfi Rıza Zobu'ya, Beklan Algan'dan İsmet Ay'a, Turgut Atalay'dan Fazıl Hüsnü Dağlarca'ya tiyatro sanatına emeği geçmiş sanatçıların o dönemdeki portrelerine Engin Uludağ'ın objektifinden bakacaksınız.Bu sergi için bize arşivini açan Sayın Engin Uludağ'a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.İyi seyirler.

ENGİN ULUDAĞ

Engin Uludağ, 1934 yılında İstanbul da doğdu. 1960-61 sezonunda Nüvit Özdoğru'nun yönettiği "Çalıkuşu" oyunuyla Şehir Tiyatroları'na girdi. 1967 yılında rejisörlüğe başladı.İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve yine İstanbul Üni.Ed.Fak.Sanat Tarihi Bölümlerini bitirdi.Uludağ,  Şehir Tiyatrolarında Yönetim Kurulu ,Repertuar ve Disiplin Kurulu üyeliği, Yıldız Sarayı Mütevelli Heyeti Üyeliği,I.T.I Türkiye Milli Komisyon Üyeliği yaptı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı ve Yeditepe Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışan Uludağ, halen Kadir Has Üniversitesinde ders vermektedir.Pek çok ödül almış olan Uludağ'ın yönettiği oyunlardan bazıları,Cem Sultan, Askerliğim, Hürrem Sultan, Bizans Düştü, IV.Murat, İhtiras Tramvayı,Kendi Gök Kubbemiz ve Tozlu Çizmeler'dir.

NOT:Bu sergide bulunan tüm fotoğrafların hakları Sanatçı Engin Uludağ'a aittir.Eserler Sanatçıdan ve sitemizden izinsiz olarak kopyalanamaz, kaydedilemez ve yayınlanamaz.

 

SERGİ GİRİŞİ - ENGİN ULUDAĞ'IN OBJEKTİFİNDEN

 

 

MÜZEYİ TAKİP EDİN

ŞEHİR TİYATROSU

KUMBARACI 50

İSTANBUL HALK TİYATROSU

TİYATRO KARNAVAL

SEMAVER KUMPANYA

TİYATRO KUMPANYASI

İSTANBUL KUMPANYASI

TİYATRO BOYALI KUŞ

ATÖLYE TATAVLA

HAYAL PERDESİ

Kullanıcı girişi