ENGİN ULUDAĞ'IN OBJEKTİFİNDEN

"Engin Uludağ'ın Objektifinden" fotoğraf sergisi, İstanbul Şehir Tiyatrosu yönetmenlerinden Engin Uludağ'ın 1970'li yıllarda çektiği tiyatro sanatçıları fotoğraflarından oluşmaktadır.Bu sergide oyunculardan yönetmenlere , yazarlardan tasarımcılara pek çok tiyatro sanatçısının o döneme ait fotoğraflarını bulacaksınız.Pek çoğu şu an aramızda bulunmayan Muhsin Ertuğrul'dan Vasfi Rıza Zobu'ya, Beklan Algan'dan İsmet Ay'a, Turgut Atalay'dan Fazıl Hüsnü Dağlarca'ya tiyatro sanatına emeği geçmiş sanatçıların o dönemdeki portrelerine Engin Uludağ'ın objektifinden bakacaksınız.Bu sergi için bize arşivini açan Sayın Engin Uludağ'a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.İyi seyirler.

ENGİN ULUDAĞ

Engin Uludağ, 1934 yılında İstanbul da doğdu. 1960-61 sezonunda Nüvit Özdoğru'nun yönettiği "Çalıkuşu" oyunuyla Şehir Tiyatroları'na girdi. 1967 yılında rejisörlüğe başladı.İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve yine İstanbul Üni.Ed.Fak.Sanat Tarihi Bölümlerini bitirdi.Uludağ,  Şehir Tiyatrolarında Yönetim Kurulu ,Repertuar ve Disiplin Kurulu üyeliği, Yıldız Sarayı Mütevelli Heyeti Üyeliği,I.T.I Türkiye Milli Komisyon Üyeliği yaptı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı ve Yeditepe Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışan Uludağ, halen Kadir Has Üniversitesinde ders vermektedir.Pek çok ödül almış olan Uludağ'ın yönettiği oyunlardan bazıları,Cem Sultan, Askerliğim, Hürrem Sultan, Bizans Düştü, IV.Murat, İhtiras Tramvayı,Kendi Gök Kubbemiz ve Tozlu Çizmeler'dir.

NOT:Bu sergide bulunan tüm fotoğrafların hakları Sanatçı Engin Uludağ'a aittir.Eserler Sanatçıdan ve sitemizden izinsiz olarak kopyalanamaz, kaydedilemez ve yayınlanamaz.

 

SERGİ GİRİŞİ - ENGİN ULUDAĞ'IN OBJEKTİFİNDEN