MÜZEDEN HABERLER


*"HATIRALAR GALERİSİ" bölümümüz açıldı.

*Yavuz PEKMAN "BİR GÜZEL YAYGARA" başlıklı yeni yazısıyla tiyatromuzesi.org'da

*Levend YILMAZ tiyatro tarihimize ışık tutan yazılarına devam ediyor. "ADANA BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU" tiyatromuzesi.org'da

*"AVNİ DİLLİGİL SERGİSİ" açıldı.

* "SAHNE ARKASI" bölümümüz açıldı.Fotoğraflar menüsünden bu bölüme ulaşabilirsiniz.

*Sitemize üye olarak yeni gelen eserlerden haberdar olabilir,ana sayfadaki yazılara yada müzemizdeki eserler için yorum yazabilirsiniz.


AYÇA TELIRMAK (1956 - 2008 )

 

İstanbul'da 1956 yılında dünyaya gelen Ayça Telırmak, orta öğrenimini Kültür Kolejinde tamamladıktan sonra, İstanbul Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü ve Mimar Sinan Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulunu bitirdi.

İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulunda yüksek lisans yapan Telırmak, 1978-79 sezonunda Kent Oyuncuları'nda Woddy Allen'ın 'Bir Daha Çal Sam' adlı oyunuyla tiyatroya başladı.
Almanya'da dil eğitimi almak ve gazetecilik yapmak için tiyatro çalışmalarına 5 yıl ara veren Telırmak, 1984-85 sezonunda Kent Oyuncuları'nda tekrar sahneye döndü.
İBB Şehir Tiyatrolarına 1985-86 sezonunda 'Vişne Bahçesi' oyunuyla giren Telırmak, sırasıyla 'Afrikalı Peygamber', 'Ayrangeven', 'Diğerlerinin Adı Ali', 'Aşk Hastası', 'Memleketimden İnsan Manzaraları', 'Silvanlı Kadınlar' ve 'Mary Stuart' oyunlarında rol aldı. Telırmak, son olarak 'Bernarda Alba'nın Evi' adlı oyunda 'Bernarda' rolüyle sahneye çıktı.
Şehir Tiyatroları'nda oyunculuğun yanı sıra Yeşilçam'ın birçok filminde seslendirme yapan Telırmak, 'Küçük Balıklar', 'Düş Gezginleri' ve 'Bir Sonbahar Hikayesi' gibi filmlerde rol aldı. Ayça Telırmak  2008 yılında kimselere haber vermeden aramızdan ayrıldı.

 

AYÇA TELIRMAK
AYÇA TELIRMAK2
AYÇA TELIRMAK3

MÜZEYİ TAKİP EDİN

ŞEHİR TİYATROSU

KUMBARACI 50

İSTANBUL HALK TİYATROSU

TİYATRO KARNAVAL

SEMAVER KUMPANYA

TİYATRO KUMPANYASI

İSTANBUL KUMPANYASI

TİYATRO BOYALI KUŞ

ATÖLYE TATAVLA

HAYAL PERDESİ

Kullanıcı girişi